2. Poruszanie się w panelu administratora

2. Poruszanie się w panelu administratora

Spis poradników

1Jak zalogować się do panelu administracyjnego WordPress
2Poruszanie się w panelu administratora
3Aktualizowanie strony. Elementor – poruszanie się
4Aktualizowanie strony. Elementor – zmiana/aktualizacja ceny

Jak poruszać się po panelu administatora

  1. Po zalogowaniu się, wiele się nie zmieni, aczkolwiek na górze strony będzie widoczny pasek administracyjny, składa się on z najważniejszych skrótów i przycisków do zarzadzania stroną.
  2. Po stworzeniu przeze mnie strony, do samodzielnego aktualizowania jej ważne są tak na prawdę tylko 2 funkcje.
Pasek admina wordpress

3. Czerwonym kolorem zaznaczony jest skrót, który służy do przejścia w kokpit naszej strony. Tam będziemy mogli wykonywać wszystkie techniczne rzeczy z naszą stroną m.in tworzyć kopie zapasowe strony czy aktualizować wtyczki.

4. Fioletowym kolorem zaznaczyłem, najważniejszą dla Ciebie funkcje. Edycję podstrony na której się znajdujesz. Każda podstrona zbudowana jest przy pomocy page buildera : Elementor

5. Aby wylogować się, najeżdżamy kursorem w moim przypadku na “witaj,adrian” gdzie wysunie się opcja “wyloguj się”

Puplip panelu admina w WordPress

6. Po kliknięciu w zaznaczony czerwonym prostokątem przycisk nazwy naszej strony przejdziemy do pulpitu. Tak wygląda pulpit naszego panelu administracyjnego. Ilość funkcji może się różnić, czerwonym kolorem zaznaczyłem dwie najważniejsze dla Ciebie funkcje :

A) “Wtyczki” Tutaj możemy aktualizować wszystkie wtyczki zainstalowane na stronie.

B) “All-in-One WP Migration” Jest to popularna wtyczka zmodyfikowana przeze mnie i służy do tworzenia i wgrywania kopii zapasowych Twojej strony. Pamiętaj aby tworzyć kopie za każdym razem kiedy edytujesz stronę

Należy jednak pamiętać aby regularnie pozbywać się starych kopii zapasowych, w moim przypadku kopie wysyłane są na osobny serwer, w Twoim zapisywane są lokalnie czyli na stronie, możesz je pobrać na komputer (polecam). Usuwając stare kopie nie zajmujecie miejsca na waszym serwerze a pobierając najświeższą kopie na komputer macie pewność, że nawet jak wydarzy się najgorszy scenariusz, macie wszystko.

7. Aby z powrotem przejść do Twojej strony, kliknij znowu w przycisk z domkiem i nazwą Twojej strony.

[adinserter block="1"]