...
3. Elementor – poruszanie się

3. Elementor – poruszanie się

Jak poruszać się w Elementorze.

Po kliknięciu na dowolnej podstronie załaduję nam się Elementor. Zanim zaczniemy aktualizować naszą stronę, musimy wiedzieć podstawowe rzeczy z zakresu obsługi.

Ekran edycji Elementor

1. Czerwonym kolorem zaznaczony jest ekran wyglądu Twojej strony. Widoczne są tutaj wszystkie Twoje elementy, i jak one wyglądają. Wygląd może się różnić od faktycznego wyglądu strony zależnie od wielkości Twojego monitora, ponieważ cześć jego zajmują dwa poboczne panele.

2. Zielonym kolorem zaznaczony jest panel z tzw “widżetami” są to elementy do dalszej budowy strony. Działa to na zasadzie naciśnij i przeciągnij, czyli po wybraniu interesującego nas elementu przeciągamy taki widżet w miejsce które chcemy. Panel ten również jest miejscem wszystkich naszych zmian. Podczas edycji elementu tutaj będziemy wpisywać wszystkie zmiany.

A) na dole po prawej stronie tego panelu z możemy zauważyć przycisk “Aktualizuj” w niego będziemy najwięcej klikać iż jest to przycisk dzięki któremu wprowadzimy zmiany na naszej stronie.

B) Równie ważnym przyciskiem jest ikona zegara, po kliknięciu pokaże nam się lista wszystkich zmian, które wprowadziliśmy w bieżącej sesji. Jest to przydatne w momencie w którym nie wiesz co zepsułeś i chcesz po prostu wrócić.

C) Kolejnym elementem jest ikona tabletu i telefonu. Jest to wygląd naszej strony na urządzenia mobilne. Warto zawsze sprawdzić jak nasza strona będzie wyglądać na telefonie po dokonaniu zmian. Po kliknięciu wysunie się na górze strony mały panel do zmiany trybu pokazywania strony.

responsywność

3. Różowym kolorem zaznaczony jest panel wszystkich sekcji z których złożona jest Twoja podstrona. Po kliknięciu w niego można wejść w taką sekcje i sprawdzić jej elementy, w panelu tym można przesuwać sekcje i “mieszać nimi” jak i sprawdzać całe ułożenie.

Edycja widżetu

Edycja elementu WordPress

4. Po najechaniu myszką na środkowy ekran (podgląd storny) zauważysz, że podświetlają się sekcje i kolumny. Tak jest zbudowana Twoja strona. Akurat moja sekcja z kontaktem a dokładnie lewa część (prawą jest formularz) zbudowana jest z 1 głównej kolumny i reszty : nagłówku, tekstu i rozdwojonej sekcji gdzie znajdują sie sociale i email.

Każdy z tych elementów możemy modyfikować najeżdżając na niego myszką i klikając w różowy blok z długopisem, gdzie po najechaniu pokażę się “edytuj X” w moim przypadku jest to nagłówek. Ważnymjest aby nie ruszać myszką podczas klikania, skutkować to może przeniesieniem elementu w inne miejsce.

5. Po kliknięciu w edycje takiego widżetu, w panelu gdzie do tej pory były widżety pokaże się panel edycji. W moim przykładzie edytuję nagłówek. Tutaj dzieje się cała magia, Panel podzielony jest na 3 sekcje (treść, styl, zaawansowane) do aktualizacji strony starczy nam sama “treść”

Aby zmienić treść nagłówka, kliknij po prostu w pole pod “tytuł” i wpisz treść swojego nowego nagłówka. Następnie trzeba aktualizować nasze zmiany, więc kliknij “Aktualizuj”

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.